Печени пилешки крилца

1746 Peceni pileski krilca 750g

Печени пилешки крилца

Вкусни пилешки крилца се подготвуваат за неколку минути, бидејќи се претходно зачинети и печени. Внимателно избраната маринада им дава посебен вкус на печени пилешки крилца. Подгответе ги со само загревање во тава, фрижидер или рерна. Идеален избор за дружење со пријателите.

Совет за подготовка

Пред да ги подготвите пилешките крилца, оставете ги некое време на собна температура. Студеното месо од фрижидерот предизвикува брзо намалување на температурата на маслото, па месото апсорбира премногу маснотии и кората нема да биде крцкава.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.