Пилешки копан Natur

07 piscancja krace

Пилешки копан Natur

Пилешките копани или долните делови на пилешките бутови се најпопуларното парче месо за пржење во длабоко масло. Особено ги сакаат оние што се колнат во помалку посните делови од пилешкото месо. Иако сакаме да ги јадеме пржени, може да подготвите помалку калорична верзија ако ги печете во рерна со помалку маснотии.

Совет за подготовка

Пржени пилешки копани се класика! Кога ги печете пилешките копани, додајте сусам или семки од тиква во лебните трошки за да додадете малку поинаква нота на вашите омилени јадења.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.