Фит ражничи

Piknik izdelki fit nabodalca

Фит ражничи

Фит пилешките раженчиња се победнички избор кога сакате нешто лесно, брзо да се подготви, но многу вкусно. Нежно зачинетo пилешко месо може да бидат совршено на скара или печено во тава. Додавате многу сезонски зеленчук на нив и имате лесен и здрав оброк подготвен за неколку минути.

Совет за подготовка

Ако сакате да додадете малку повеќе калорична вредност на фит ражничите од пилешко месо и да го зачинете нивниот вкус, маринирајте ги пред печење или подгответе го омилениот сос како прилог.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.