Natur Premium пилешка шницла од филе

PPR file zrezek

Natur Premium пилешка шницла од филе

Шницлите од пилешко месо се одлични за лесен, нежен и брзо подготвен оброк. Најдобар избор за нискокалорична исхрана – со висок процент на протеини и ниска содржина на масти.

Совет за подготовка

За да го направите стекот од пилешко филе што е можно по мек и сочен, препорачуваме да го маринирате најмалку половина час пред печење. Основата на маринадата треба да биде масло и киселина, како цитрус или оцет, исто така можете да додадете мед и секако зачини.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.