Natur Premium пилешки крилца

PPR peruti

Natur Premium пилешки крилца

Пилешките крилца навистина не спаѓаат во прехранбени производи, коишто го штитат вашето здравје, бидејќи содржат повеќе кожа од останатите делови од пилето, но токму во тоа се крие тајната, зошто се толку омилени. Вкусно зачинети, крцкаво запечени на скара или во рерна, тие секогаш се одличен избор.

Совет за подготовка

Ако сакате крилцата да бидат навистина крцкави, исушете ги со кујнска крпа пред печење, а потоа наредете ги на тавата за печење што е можно подалеку, за да не се создаде влага што ќе го свари месото.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.