Natur Premum пилешки копан

PP izdelki 0022 Natur Premium piscancje krace2

Natur Premum пилешки копан

Пилешките копани Натур Премиум или долниот дел од пилешкиот бут се најпопуларното парче месо за пржење во длабоко масло.Можете да добиете поздрава верзија ако ги печете со помалку маснотии во рерна, каде што одлично се вклопуваат со компири и зеленчук. Тие се исто така популарни за правење чорби, кои се најпријатни во студените денови.

Совет за подготовка

Пржени пилешки копани се класика! Кога ги печете пилешките копани, додајте сусам или семки од тиква во лебните трошки за да додадете малку поинаква нота на вашите омилени јадења.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.