ПП пиле

PP Pile svezo tradicija i kvalitet

ПП пиле

ПП Пилето е многу популарно пиле, одговара за сечиј вкус и за секој ден. Тоа е помало од домашното пиле и од пилето по Птујско и затоа се приготвува побрзо.

Совет за подготовка

Ставете го печеното пилешко на послужавник и лесно завиткајте го во алуминиумска фолија, пробивајќи го горниот дел за да ја одржите кожата крцкава. Оставете го пилешкото да одмори 10 до 15 минути пред да го послужите.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.