Штаерско пиле со семки од тиква Natur Premium

PP izdelki 0026 Natur Premium Stajerski piscanec2

Штаерско пиле со семки од тиква Natur Premium

Штаерско пиле Натур Премиум е сакано насекаде. Маринирано е со вкусна маринада и попрскано со семки од тиква, па затоа секогаш е главно за масата. Бидејќи веќе е маринирано, нема да имате многу работа со подготовката, туку само треба да го ставите во рерна. За да го подготвите целото пиле, одвојте време да го печете полека, а потоа исто така јадете го полека во добро друштво.

Совет за подготовка

Штаерско пиле заедно со печени компири е одличен избор за ручек или вечера. Покрај тоа, оризот, кускусот и разновидниот зеленчук одат добро заедно.

Рецепти Ново!

Natur Premium гарантира дека пилешкото месо е со добар квалитет. Изберете одлични пилешки јадења што се пријатни во сите прилики.